14 sierpnia 2017

Nasze działania na rzecz obronności kraju

Marynarka Wojenna naprawi stare okręty podwodne. Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz NET MARINE - Marine Power Service Sp. z o.o. ze Szczecina wykona na zlecenie Komendy Portu Wojennego Gdynia naprawę wyposażone na okrętach typu Kobben: ORP Sęp i ORP Sokół. Prace mają kosztować 2,4 mln zł.

Na ORP Sęp dojdzie do przygotowania do rewizji wewnętrznej oraz próby ciśnieniowej zbiorników sprężonego powietrza oraz tlenowych. Na ORP Sokół dojdzie z kolei do rewizji wewnętrznej oraz do próby ciśnieniowej zbiorników sprężonego powietrza.

Oba okręty należą do jednostek klasy Kobben. Do ich podstawowych zadań w Marynarce Wojennej należy przede wszystkim zwalczanie okrętów nawodnych i podwodnych oraz transportów przeciwnika, prowadzenie rozpoznania oraz transport i desant grup rozpoznawczo-dywersyjnych. Prowadzą także osłonę przejścia bojowych zespołów okrętowych oraz szlaków komunikacyjnych.

W grudniu 2011 okręt S-318 o nazwie Jastrząb-Kobben (w MW służący dotąd jako magazyn części zamiennych) stanął przy AMW w Gdyni z przeznaczeniem na laboratoria wyposażone w symulatory. 

 

Nasze certyfikaty

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki
© 2018 Copyright NET MARINE – Marine Power Service
Projekt i wykonanie: Virtual People